PODZIEL SIĘ

Bełchatowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na zgłoszenia od osób, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej. O przyznaniu wsparcia decyduje kryterium dochodowe.

Program pomocy żywnościowej, który miasto realizuje od 2015 roku, jest skierowany nie tylko dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa, którzy spełniają kryterium dochodowe.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie, w przypadku osób samotnych miesięczny dochód nie może przekroczyć 1 707,20 zł, zaś dla rodzin – 1 320 zł na osobę. Dodatkowo ze wsparcia mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Bełchatowie.

Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą do 9 marca zgłaszać się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Staszica 18 w Bełchatowie. Więcej informacji w MOPS-ie pod numerem tel. 44 635 51 00.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here