PODZIEL SIĘ

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski chce uruchomienia odkrywki węgla brunatnego w Złoczewie. Jak ten pomysł skomentowała Polska Grupa Energetyczna?

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości chce uruchomienia odkrywki węgla brunatnego w Złoczewie – podczas poniedziałkowej konferencji w Rogowcu podkreślał że nie zgadza się na dalszą likwidację polskiego górnictwa, czy to górnictwa węgla brunatnego, czy to górnictwa węgla kamiennego.

W podobnym tonie wypowiadał się Adam Olejnik, przewodniczący MZZ „Odkrywka” KWB Bełchatów.

Elektrownia Bełchatów to największa w Europie elektrownia zasilana węglem brunatnym – oficjalnie zakończy działalność w 2036 r.

Właścicielem elektrowni jest Polska Grupa Energetyczna, która pomysł Zbigniewa Ziobry – dotyczący realizacji inwestycji w Złoczewie skomentowała krótko i dosadnie – „Zgodnie ze strategią Grupy PGE do 2030 roku, PGE nie będzie podejmowała działań związanych z realizacją inwestycji węglowych. Taką decyzję podejmie ewentualnie w przyszłości nowy podmiot, który skupi docelowo wszystkie polskie aktywa konwencjonalne”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here