PODZIEL SIĘ

Śmiertelny wypadek w miejscowości Jawor – na terenie powiatu bełchatowskiego. Kierowca quada, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielę 26 marca 2023 roku, około godziny 15.00, w miejscowości Jawor na terenie gminy Zelów, w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 48-letni mieszkaniec gminy Zelów kierujący quadem, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Służby ratunkowe na miejsce zdarzenia wezwał mieszkaniec Jawora, który wracając pieszo do domu zobaczył  przy drodze przewróconego quada oraz leżącego obok kierowcę. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy, ratownicy medyczni i policjanci. Mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej kierowca quada zmarł na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Z ustaleń wynika, że mężczyzna nie miał założonego kasku ochronnego. Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają teraz śledczy z Komisariatu Policji w Zelowie.

Policjanci apelują!

Ładna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, w ostatni czasie na drogach pojawiło się wiele jednośladów. Natomiast na trudniejszych terenach pojawiają się quady. Pamiętajmy jednak, że quady to nie zabawki, a jazda jakimkolwiek pojazdem czy to quadem, skuterem, motocyklem, wymaga ostrożności i zdrowego rozsądku. Brawura, przecenianie swoich możliwości, nieprzewidywanie zagrożeń mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych.

nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here