PODZIEL SIĘ

Przed nami Święta Wielkanocne, które poprzedza między innymi czas wzmożonych zakupów. Bełchatowscy policjanci przypominają o kilku ważnych zasadach, o których warto pamiętać w czasie przedświątecznej gorączki.

Okres przedświąteczny to czas zwiększonej ilości robionych zakupów. Bądźmy jednak czujni – przed świętami na targowiskach miejskich, w galeriach handlowych pojawia się wielu amatorów ,,cudzej własności”. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Dbajmy o nasze portfele i mienie, aby nie padły łupem nieuczciwych osób. Zachowajmy czujność podczas robienia zakupów bez względu na to, czy ma to miejsce w galeriach handlowych, punktach handlowych na rynku czy bazarku.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zarówno ci umundurowani, jak i ci pełniący służbę po cywilnemu, dbają o bezpieczeństwo mieszkańców przebywających w okolicach targowisk, bazarków, centrów handlowych, sklepów, a także w rejonie dworca miejskiego. To właśnie w tych miejscach w okresie przedświątecznym zawsze pojawiają się dodatkowe patrole, których zadaniem jest nie dopuścić do przestępstw i wykroczeń. Musimy jednak pamiętać, że policyjna ochrona nie wystarczy, jeżeli ktoś sam nie będzie dostatecznie ostrożny. Kieszonkowcy, złodzieje i inni przestępcy, czyhają tylko na nieostrożnych i roztargnionych klientów punktów handlowych, czy użytkowników samochodów pozostawiających na widoku w pojazdach cenne przedmioty. Dbajmy też o jednoślady i nie pozostawiajmy ich nawet na chwilę bez zabezpieczenia. Zanim wyruszymy na zakupy, warto najpierw pomyśleć o tym, aby nie paść ofiarą kradzieży.

Podpowiadamy, co trzeba zrobić:

  • unikamy tłoku, pamiętając, że to niekiedy kieszonkowcy tworzą tzw. „sztuczny tłok”!
  • podczas jazdy publicznym środkiem transportu, zachowaj czujność i interesuj się najbliższym otoczeniem,
  • nie wolno zostawiać portfela z pieniędzmi na widoku w otwartej torbie lub na ladzie sklepowej, itp.,
  • gotówkę chowaj w kilku miejscach, najlepiej w wewnętrznych kieszeniach
  • płacąc za towar nie pokazuj zawartości portfela,
  • zwracaj uwagę na zachowanie osób stojących za Tobą w kolejce,
  • w razie kradzieży, natychmiast reaguj, wołaj o pomoc, zawiadom policję.

źródło, zdjęcie; nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here