PODZIEL SIĘ

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o prowadzenie nielegalnego hazardu. W punktach gier działających bez wymaganej koncesji w Bełchatowie i Zelowie funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 33 nielegalne automaty do gier.

Łódzka KAS na polecenie Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie przeszukała w Bełchatowie i Zelowie sześć lokali z nielegalnym hazardem. W skontrolowanych punktach funkcjonariusze celno-skarbowi zabezpieczyli 33 nielegalne automaty do gier i zatrzymali 6 osób podejrzanych o prowadzenie gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gier. Zajęli również gotówkę, urządzenia do monitoringu, telefony i inne dowody przestępstw.

Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przedstawili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Grozi im grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodatkowo, w jednym z lokali znaleziono 14 saszetek z podejrzaną substancją. Przeprowadzone testy wykazały, że była to kokaina. Dalsze czynności w tej sprawie przeprowadzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, którym przekazano zabezpieczone narkotyki.

Urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.

Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się dodatkowo z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

źródło, zdjęcie: KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here