PODZIEL SIĘ

Bełchatowski magistrat podpisał umowę na budowę i modernizację kilkunastu ulic oraz parkingów na terenie miasta. Koszt wszystkich prac to ponad 31 milionów złotych. Gdzie możemy spodziewać się zmian?

Zadanie pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa” składa się z pięciu części, które obejmują roboty w różnych rejonach miasta. Chodzi o budowę i rozbudowę kilku ulic, m.in. Dębowej i Kasztanowej. Ponadto zmodernizowane zostaną nawierzchnie kolejnych dróg – ul. Staszica (od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla), Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Goetla/Staszica) oraz ul. Goetla (od skrzyżowania z ul. Staszica/Armii Krajowej do planowanej obwodnicy wschodniej). Poza tym odnowione zostaną jezdnie, chodniki i miejsca parkingowe na osiedlach Dolnośląskim, Przytorze i Ludwików, roboty obejmą również budowę i przebudowę parkingu na targowisku miejskim.

Wszystkie zadania w ramach podpisanych właśnie umów powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2025 roku. Łączna kwota, jaką miasto zapłaci za wykonanie robót to ponad 31,6 mln zł. To o ponad 5 mln zł więcej niż zakładał przetarg. Dlatego też konieczne było wprowadzenie zmian w miejskim budżecie. Decyzję w tej sprawie radni podjęli podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, co pozwoliło na podpisanie umowy.

Na tę ogromną drogową inwestycję miasto pozyskało rządowe środki z Funduszu Polski Ład II – mowa o 25 mln zł. 

źródło: Urząd Miasta Bełchatowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here