PODZIEL SIĘ

23 kwietnia 2023 roku łódzcy motocykliści rozpoczęli sezon. Wraz z wielką inauguracja, która odbyła się w Łodzi przy Atlas Arenie, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie naszego województwa działania pn.”Bezpieczny Motocykl”. Tego dnia na główne ciągi komunikacyjne i miejsca szczególnie zagrożone wyjechały patrole wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz funkcjonariusze na motocyklach służbowych.

Policjanci w całym województwie łódzkim, podczas kontroli dynamicznych i statycznych w ramach  tych działań skontrolowali łącznie 881 kierujących pojazdami, w tym 478 motocyklistów. W trakcie tych kontroli ujawniono 469 wykroczeń, 299 przekroczeń prędkości, w tym 21 przekroczeń prędkości popełnionych przez motocyklistów. Ponadto zatrzymano 27 dowodów rejestracyjnych i 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Celem działań było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, ograniczenie brawurowej i niebezpiecznej jazdy na motocyklach oraz ujawnianie wykroczeń popełnianych przez motocyklistów i kierujących innymi pojazdami w stosunku do kierujących jednośladami.

Przypominamy, że motocykliści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kultura jazdy, przestrzeganie przepisów, pamiętanie o zagrożeniach, szczególna ostrożność, a przede wszystkim trzeźwość w połączeniu z profesjonalnym strojem, odpowiednio dopasowanym  kaskiem oraz sprawnym technicznie motocyklem może zapewnić bezpieczne dotarcie do celu.

źródło, zdjęcie: mł.asp. Aneta Błędniak – Kałka WRD KWP w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here