PODZIEL SIĘ

Kopalnia Bełchatów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, systematycznie prowadzi rekultywację terenów pogórniczych. W ramach wiosennej akcji sadzenia drzew, na powierzchni około 21 hektarów posadzono 185 tys. sadzonek dwuletniej sosny zwyczajnej.

Jak informuje departament Komunikacji PGE GiEK, na obszarach poprzemysłowych PGE GiEK powstają nowe wartościowe krajobrazy i ekosystemy, dzięki którym rozwija się bioróżnorodność. Kopalnia Bełchatów sukcesywnie prowadzi prace rekultywacyjne, przede wszystkim w kierunku leśnym, na terenach, na których zakończono już eksploatację węgla brunatnego. W ramach działań prowadzonych na zwałowisku zewnętrznym w polu Szczerców, tzw. „Bliźniaczej Górze Kamieńsk”, od jesieni 2022 roku do chwili obecnej posadzono ponad 365 tys. drzewek, w tym między innymi brzozę brodawkowatą, olszę szarą i modrzew europejski.

Sadzenie drzew na terenach poeksploatacyjnych kopalni to jedno z wielu działań, które podejmuje spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w celu ochrony środowiska. W ramach rekultywacji prowadzonej w kierunku leśnym, posadzono setki tysięcy drzew na obszarze ogromnego zwałowiska, które powstało w wyniku działalności wydobywczej, tworząc na nim naturalny krajobraz podkreśla Sławomir Podkówka, reprezentujący spółkę PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK SA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here