PODZIEL SIĘ

Spożywali alkohol, a następnie „na oczach” policjanta, który był wtedy po służbie, odjechali skuterem. Gdy zostali zatrzymani podkreślali, że gdyby wiedzieli, że obserwuje ich policjant, to wsiedliby na skuter gdzieś dalej. Kierujący skuterem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

15 maja 2023 roku około godziny 13:00 policjant z Posterunku Policji w Kleszczowie, będąc w czasie wolnym od służby, w miejscowości Kietlin, powiat radomszczański, zauważył dwóch mężczyzn spożywających alkohol. Ku zaskoczeniu funkcjonariusza, po chwili wsiedli oni na zaparkowany w pobliżu skuter i odjechali. Policjant niezwłocznie wsiadł do swojego auta i udał się za odjeżdżającym pojazdem. W trakcie jazdy kierujący skuterem wielokrotnie przekraczał środkowy pas jezdni, wjeżdżając pod jadące z naprzeciwka pojazdy, tym samym stwarzając realne zagrożenie. Funkcjonariusz widząc tę sytuację uniemożliwił dalszą jazdę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki skutera. Mężczyźni nie kryli zaskoczenia. Od obu była wyczuwalna woń alkoholu, mieli również problemy z utrzymaniem równowagi. W trakcie rozmowy oświadczyli, że gdyby wiedzieli, że obserwuje ich policjant, to wsiedliby na skuter gdzieś dalej, ponieważ i tak muszą dojechać do domu.Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego, a po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierujący skuterem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz surowe konsekwencje finansowe.

źródło: KPP w Bełchatowie/Marta Płomińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here