PODZIEL SIĘ

Przed nami jedyna tak wyjątkowa noc – Noc Muzeów. Co będzie się działo w Bełchatowie?.

W MCK PGE Gigantach Mocy dla bełchatowian przygotowano „Filmową Noc Muzeów”. Pasjonaci sztuki filmowej mogą zapisać się na zajęcia twórcze „Mała forma filmowa – istne szaleństwo” – w ramach zajęć uczestnicy stworzą własny scenariusz i zrealizują film.

Będzie też coś dla miłośników animacji – warsztaty „Animacja poklatkowa z mamutem w tle”.

Chętni będą mogli także podjąć wyzwanie i spróbować swoich sił w questingu po ekspozycji MCK PGE Gigantów Mocy. W planach jest także konkurs na „Nowego Superbohatera Filmowego – każdy, kto przyjdzie w samodzielnie przygotowanym stroju, ma szansę wygrać atrakcyjne nagrody.

Do tego nie zabraknie warsztatów LEGO, strefy makijażu i tatuażu. Chętni będą mogli także zwiedzić kabinę projekcyjną kina Kultura. Organizatorzy zapraszają także do Kina na leżakach – tym razem będzie można obejrzeć film „Nieznośny ciężar wielkiego talentu.

Noc Muzeów w MCK PGE Gigantach Mocy wystartuje w sobotę, 20 maja, o godz. 17:00.

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na nocne zwiedzanie – to rozpocznie się o godz. 19:00. Miłośnicy sztuki będą mogli wziąć udział w wernisażu wystawy „Uskrzydleni”, na której swoje obrazy i rzeźby zaprezentuje Eugeniusz Molski. Jak zapowiadają organizatorzy wernisażowi towarzyszyć będą „Płonące Anioły”, majowy kiermasz książek czy poezja inspirowana twórczością artysty. Najmłodsi bełchatowianie będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here