PODZIEL SIĘ

Uwaga kierowcy! Na Binkowie zmieniła się organizacja ruchu. Kierowców prosimy o uważną jazdę zgodnie z oznakowaniem.

Miasto rozpoczyna trzeci etap przebudowy ul. Budryka, na odcinku od Mioceńskiej do Kredowej. W związku z tym na wspomnianym fragmencie dziś została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Jak informuje bełchatowski magistrat nowa organizacja zakłada, że ruch w tym rejonie będzie odbywać się od ul. Goetla przez Kredową do Budryka, w drugą stronę zaś dojazd do ul. Budryka możliwy będzie od ul. św. Faustyny Kowalskiej. Trzeci etap prac obejmie wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Po ich zakończeniu wykonawca zajmie się robotami drogowymi – położeniem warstwy stabilizacji i podbudowy oraz wylanie asfaltu. Później przyjdzie czas na budowę chodników i montaż oświetlenia ulicznego. Jednocześnie na wspomnianym odcinku ul. Budryka (czyli od Mioceńskiej do Kredowej) roboty prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. PEC planuje tam bowiem zmodernizować sieć ciepłowniczą.

Przebudowa ul. Budryka i siedmiu osiedlowych ulic na Binkowie to największa inwestycja drogowa prowadzona w naszym mieście. Jej koszt to prawie 24 mln zł. Blisko 18 mln zł pochodzi z dofinansowania z Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

źródło: UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

  1. Powinno się remontować etapami a nie zamykać większą część osiedla, od Staszica do św. Barbary uruchomić i dopiero remontować dalej ale komu na tym zależy jak tam nie mieszka

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here