PODZIEL SIĘ

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 53-latka, który kierował volkswagenem w stanie nietrzeźwości. W wyeliminowaniu z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcy pomógł przypadkowy świadek, który zareagował na zagrożenie. Czujny obywatel zabrał mężczyźnie kluczyki ze stacyjki i na miejsce wezwał patrol policji.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość 53-latka. Okazało się, że wydmuchał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i stracił już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Śledczy przesłuchali świadków zdarzenia. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara finansowa i zakaz kierowania pojazdami.

Warto wiedzieć, że ujęcie obywatelskie wynika z treści art. 243. Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi o tym, że „§ 1 Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. § 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.”

Źródło: KP Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here