PODZIEL SIĘ

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop kolejnej osoby powiązanej z tym procederem. 13 czerwca 2023 roku kryminalni zorganizowali akcję mającą na celu weryfikację posiadanych informacji i wzięli podejrzaną pod policyjną lupę. 25-latka została namierzona wieczorem na ulicy Czaplinieckej w Bełchatowie. Funkcjonariusze wylegitymowali ją kiedy siedziała za kierownicę swojego samochodu. Wyraźnie była zaniepokojona nieplanowanym spotkaniem z kryminalnymi.

Z uwagi na to, że mieszkanka powiatu bełchatowskiego dobrze znana jest w policyjnym środowisku jako osoba, która miała wcześniej konflikt z prawem, policjanci byli przekonani, że kobieta i tym razem ma coś na sumieniu. Wszystkiemu zaprzeczała, jednak po przeszukaniu jej opla, policjanci znaleźli woreczek foliowy z białą substancją oraz pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie, które również zabezpieczyli do sprawy mając podejrzenie, że pochodzą z przestępczego procederu. W tej sytuacji kryminalni pojechali sprawdzić również mieszkanie zatrzymanej kobiety.

W wyniku przeszukania miejsca jej zamieszkania policjanci znaleźli kolejne dilerki z zakazaną substancją. Badanie narkotesterami wykazało, że to nowe substancje psychoaktywne zakazane ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. W miejscu zamieszkania 25-latki kryminalni wylegitymowali 39-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonowa w Bełchatowie. Mężczyzna ten został zatrzymany i następnego dnia doprowadzony do prokuratury.  Natomiast 25-latka usłyszała zarzuty dotyczące posiadania środków zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Tym razem podejrzana odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi jej surowszy wymiar kary.

Źródło: KP Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here