PODZIEL SIĘ

Największa miejska impreza plenerowa, którą bez wątpienia są Dni Bełchatowa, od ponad czterdziestu już lat przyciąga tłumy mieszkańców i gości.

Koncertowy maraton wystartuje w piątek, 23 czerwca. Tego wieczoru na scenie plenerowej przy MCK PGE Gigantach Mocy zawładną hip hopowe brzmienia. Najpierw publiczność rozgrzeją lokalni twórcy doskonale znani bełchatowskim miłośnikom tego gatunku muzycznego – Dawit, Jabol WZG i OSD Familia. Później będzie można posłuchać zwycięzcy pierwszego bełchatowskiego przeglądu „Hip hop to the top” – Hope4Street. Gwiazdami wieczoru będą PlanBe i Sitek. PlanBe.

W sobotę i niedzielę (24 i 25 czerwca) zabawa przeniesie się na błonia przy Muzeum Regionalnym. Będzie to czas rodzinnej zabawy. Zaplanowaliśmy mnóstwo animacji dla najmłodszych – malowanie buziek, bańki mydlane, mini salon tatuażu, klocki i gry XXL, fotobudkę oraz gry i zabawy. Jednocześnie na scenie zaprezentują się dzieci z bełchatowskich przedszkoli oraz grupy działające przy Miejskim Centrum Kultury: Progress, A’vista, Cantabile, Chór Pasjonata oraz Super Stars z UTW. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą park Olszewskich będą mogli obejrzeć występ formacji ART STUDIO Marta Kołatek oraz finalistki The Voice Kids 4 – Tatiany Kopali. Na koniec sobotnich koncertów przyjdzie pora na muzykę lekką, łatwą i przyjemną. Classic, to jeden z najbardziej znanych zespołów disco polo. Na muzycznej scenie działa od ponad trzydziestu lat. „Jolka, Jolka”, „Piękną miałaś twarz”, „Masz w sobie coś” – to ich przeboje, które wciąż grane są w stacjach radiowych. Na tym muzycznych wrażeń nie koniec. Na scenie plenerowej wystąpią także Piękni i Młodzi Magdalena Narożna. Ich piosenki, m.in. „Jak w bajce”, „Coraz bliżej”, „Czułe słowa” osiągają miliony wyświetleń na youtube. Na koniec zapraszamy na zabawę z DJ, która potrwa do północy.

Trzecią i ostatnią odsłonę tegorocznych Dni Bełchatowa otworzy występ Promieni Bełchatowa, po których zagra Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice. Potem sceną zawładną nieco mocniejsze, rockowe brzmienia, o co zadbają uczestnicy telewizyjnych talent show: Anna Serafińska i Paweł Bauer oraz zwycięzcy pierwszego bełchatowskiego przeglądu rockowego, czyli formacja Nie Pamiętam. Kolejny wykonawca to legenda bełchatowskiej sceny muzycznej. Messalina, bo o nich mowa, mają w swoim dorobku płytę „Otwarcie” i kilka singli. Utwory „Modlitwa Najemnika”, „Stary Wyga”, „Słońce nasze” znalazły się na listach przebojów różnych rozgłośni radiowych. Gwiazdami 42. Dni Bełchatowa będą TABU oraz IRA. Można powiedzieć, że TABU to fenomen polskiej sceny, nieustannie koncertują i gromadzą całe zastępy fanów. Ich siłą i znakiem rozpoznawczym są energetyczne reggae, mocna sekcja dęta, i muzyka z elementami bałkańskimi oraz ska. „Jak dobrze Cię widzieć”, „Nie potrzeba nam nic”, „Uciekam” i „Tysiące mil” – te tytuły z pewnością znają nie tylko wierni fani kapeli. Ostatnim artystą, który wystąpi przed publicznością będzie IRA i jej frontman Artur Gadowski.

Źródło: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here