PODZIEL SIĘ

Nadleśnictwo Bełchatów po raz kolejny zaprasza na Piknik Rodzinny „Czas w las”. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, przygotowano zabawy dla dzieci oraz rodziców. Goście będą mogli poznać lepiej naszą lokalną przyrodę, ale także leśników, którzy zajmują się bełchatowskimi lasami.
Piknik rozpocznie się od uroczystego otwarcia leśnego placu zabaw i to właśnie wtedy pierwsi goście będą mogli z niego skorzystać. Inwestycja właśnie powstaje w Szkółce Leśnej i podczas pikniku zostanie udostępniona dla najmłodszych.
Jedną z atrakcji będzie pokaz sokolniczy, podczas którego każdy będzie mógł z bliska zobaczyć ptaki drapieżne, a sokolnik odpowie na wszystkie pytania i przybliży ornitologiczny świat.
Dostępna dla wszystkich będzie również interaktywna ścieżka edukacyjna „Opowieści Bielika”, którą będzie można zwiedzić samemu lub z leśnikiem o wyznaczonych godzinach.
Rodziny będą mogły również wziąć udział w zabawie terenowej. Od godziny 11:00 będzie można pobrać w zielonym namiocie Nadleśnictwa karty do zabawy. Zadaniem drużyn będzie zebranie pieczątek, za które otrzymają koc piknikowy. Obowiązuje limit 40 drużyn.
Leśnicy przygotowali również warsztaty, podczas których będzie można wykonać las w słoiku oraz leśną sól do kąpieli.
Oczywiście podczas pikniku nie może zabraknąć dmuchańców, fotobudki, popcornu i waty cukrowej.
Kolejne z propozycji to turnieje łucznicze dla dzieci i dorosłych. W lesie odbędzie się pokaz wielooperacyjnych maszyn leśnych – harvestera i forwadera.
W trakcie trwania pikniku będzie wykonywana drewniana rzeźba z użyciem pilarki.
Las to również zwierzyna leśna, a z nią czasami zdarzają się kolizje drogowe. Goście będą mogli odwiedzić stoisko WORD oddział terenowy w Piotrkowie Trybunalskim i skorzystać z symulatora dachowania.
Jeśli komuś zacznie brakować sił to będzie mógł przejechać się bryczką i podziwiać lasy sąsiadujące ze Szkółką.
Dla wszystkich przewidziano poczęstunek, o który zadba Koło Gospodyń Wiejskich w Bujnach Szlacheckich.
Podczas pikniku obecni będą również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, strażacy z OSP w Bełchatowie, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie, „Bolące piszczele” grupa Nordic Walking Bełchatów oraz harcerze z Hufca ZHP Reduta.
O bezpieczeństwo wszystkich zadba Sztab Ratownictwa w Bełchatowie, który również przeprowadzi pokazy udzielania pierwszej pomocy.
Piknik odbędzie się 1 lipca 2023 roku w godzinach od 11:00 do 16:00 w Szkółce Leśnej Borowiny.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych, zostanie wyznaczony specjalny parking dla gości. Zjazd na parking zlokalizowany jest ok. 400 m przed szkółką (miejsce postojowe z wiatą widoczną z drogi).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here