PODZIEL SIĘ

Weszły do sklepu, wzięły kosmetyki i bez regulowania rachunku przeszły przez linię kas – ostatecznie jednak zostały zatrzymane przez pracownika. Teraz odpowiedzą przed sądem dla nieletnich – bo sprawczynie kradzieży to dwie 11-latki. Jak tłumaczyły swoje zachowanie?

3 lipca 2023 roku o godzinie 19.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został poinformowany o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika ochrony dyskontu, który ujął nieuczciwe nieletnie klientki. Okazały się nimi dziewczynki w wieku niespełna 11 lat. Zgłaszający poinformował mundurowych, że zwrócił uwagę jak przeglądały one różne kosmetyki. W pewnym momencie z półki sklepowej sięgnęły po artykuł i schowały go do torebki. Następnie nie płacąc za towar przeszły przez linie kas i chciały wyjść ze sklepu. W tej sytuacji czujny pracownik marketu zainterweniował, ujął nieuczciwe klientki i wezwał na miejsce patrol policji. Skradziony kosmetyk wartości blisko 40 złotych wrócił na półki sklepowe. Dziewczyny w rozmowie z policjantami tłumaczyły, że chciały zrealizować ”wyzwanie”. Mundurowi sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Młode bełchatowianki w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyły się przed sądem.

Młodzi ludzie często podejmują ryzykowne zachowania, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Pamiętajmy, że również i oni nie są bezkarni, a wiele spraw z udziałem osób nieletnich trafia do sądu rodzinnego i nieletnich. Zachęcamy rodziców, by rozmawiać z dziećmi o poszanowaniu cudzej własności i właściwych zasadach współżycia społecznego. Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i mogą nieść za sobą przykre następstwa. Muszą mieć świadomość odpowiedzialności, żeby nie ulegać chwilowej pokusie czy namowom kolegów, aby nie dopuszczać do takich zachowań. Jest to istotne zwłaszcza teraz w wakacje, kiedy dzieci mają więcej wolnego czasu i częściej same przebywają w towarzystwie rówieśników.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here