PODZIEL SIĘ

Debiutujące w 55. Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce – juniorki młodsze UKS „Czempion” Bełchatów ponownie z medalami.

Medalowa passa utalentowanych lekkoatletek Uczniowskiego Klubu Sportowego Czempion Bełchatów trwa. W rozgrywanym na Stadionie Śląskim w Chorzowie w ramach 29. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Czempionki” zdobyły złoto, srebro i brąz.

Jak zaznacza Dariusz Rybarczyk, trener „Czempionek” – szczególnie wartościowy medal jest ten wywalczony w biegu na dystansie 4x100M (46,64), w którym sztafeta pobiegła setne blisko 40-letniego rekordu kraju MKS-u Bytom.

Warto podkreślić, że „Czempionki” trzykrotnie wygrały Mistrzostwo Polski na tym dystansie – w Karpaczu 2021, w Lublinie 2022 i Chorzów 2023. W składzie sztafety: Anna Olczyk, Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak, Lena Pajęcka.

Kolejny medal to świetny bieg Leny Pajęckiej – podopiecznej Grzegorza Stolarczyka – na dystansie 400m zajęła drugie miejsce z nową życiówką 54,45 i klasą mistrzowską.

Brąz na 100 m ppł -13,64 wywalczyła Amelka Zochniak, która w tym sezonie ustanowiła dwa Rekordy Polski: na płotkach krótkich i długich 400 m ppł oraz wiele zwycięstw na poziomie klasy mistrzowskiej. Jak zaznacza trener Rybarczyk, tym razem problemy po ustanowieniu rekordu Polski w Warszawie nie pozwoliły pokazać jej pełni talentu.

źródło: UKS Czempion