PODZIEL SIĘ

Dożynki to czas podziękowań składanych rolnikom za codzienny trud i pracę na roli. Za nami Święto Plonów, które zorganizowano w Szczercowie.

Zgodnie z tradycją ceremoniał dożynkowy rozpoczęła msza św. w intencji Rolników, którą odprawiono w kościele pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczercowie. Podczas dożynkowych uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnych wieńców dożynkowych, wykonanych z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów, które przygotowało 19 sołectw z terenu gminy. Zgodnie z tradycją bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznego ziarna, przekazali Krzysztofowi Kamieniakowi wójtowi Gminy Szczerców starostowie tegorocznych dożynek. Dożynki były też okazją do wręczenia pamiątkowych statuetek dla wyróżniających się rolników.

O dobre muzyczne brzmienie zadbały orkiestry dęte OSP Szczerców, Magdalenów i Chabielice. Energetyczną wiązanką własnych utworów zaprezentowała Orkiestra na Dużym Rowerze. Miłośnicy tańca mogli wyszaleć się przy utworach zespołu Masters. Na koniec organizatorzy zaprosili na dyskotekę z DJ Kierasiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here