PODZIEL SIĘ

Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK) Województwa Łódzkiego i PGE, które od 2021 r. funkcjonuje przy Kompleksie Bełchatów, organizuje 29 sierpnia Dzień Otwarty dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa i okolicznych miejscowości. Chętni do nauki w CRK będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Centrum, zobaczyć sale wykładowe i specjalistyczne pracownie oraz porozmawiać z wykładowcami o interesujących ich kierunkach.

​Dzień Otwarty Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK) odbędzie się w godzinach 10.00-15.00 w siedzibie Centrum przy Elektrowni Bełchatów (Wola Grzymalina 2). W tym dniu słuchacze będą mogli nie tylko obejrzeć sale wykładowe oraz funkcjonujące w placówce pracownie OZE, automatyki i komputerową, ale przede wszystkim porozmawiać w nauczycielami, którzy wykładają w CRK.

Centrum Rozwoju Kompetencji to szczególne miejsce, które stwarza nowe możliwości rozwoju kwalifikacji pracowników branży energetycznej oraz mieszkańców regionu bełchatowskiego. Bogata oferta edukacyjna została opracowana tak, by kształcić chętnych w „zawodach przyszłości”dlatego warto wziąć udział w Dniu Otwartym i porozmawiać z wykładowcami o interesujących kierunkach kształcenia – podkreśla Zbigniew Kasztelewicz, p.o. prezesa zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Oferta kształcenia w CRK jest na bieżąco poszerzana i aktualizowana zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców, przedsiębiorców i zmieniającego się rynku pracy. Od nowego roku szkolnego, czyli od września 2023 r. ruszają cztery nowe kierunki:

1.      technik analityk – kwalifikacja CHM.03.

2.      technik elektryk – kwalifikacja ELE.02.

3.      technik gospodarki odpadami – kwalifikacja CHM.07.

4.      technik ochrony środowiska – kwalifikacja CHM.05.

Planowana jest także realizacja kwalifikacyjnych kursów zawodowych na kierunkach:

·        technik automatyk – kwalifikacja ELM.04., ELM.01.

·        technik spawalnictwa – kwalifikacja MEC.03., MEC.10.

·        technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja ELE.11., ELE.10.

·        technik programista – kwalifikacja INF.04., INF.03.

Centrum Rozwoju Kompetencji (CRK) Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej składa się z Centrum Kształcenia Zawodowego i Branżowej Szkoły II stopnia. Centrum prowadzi m.in. kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, kursy kompetencji oraz inne kursy umożliwiające uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, natomiast szkoła branżowa realizuje kształcenie zawodowe. CRK jest pierwszym elementem działań przygotowanych przez PGE w ramach transformacji regionu bełchatowskiego. Pomoże ono pracownikom PGE i mieszkańcom regionu Bełchatowa nabyć nowe kompetencje zawodowe na zmieniającym się rynku pracy.

źródło, zdjęcie: Departament Komunikacji PGE GiEK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here