PODZIEL SIĘ

Jutro radni miejscy spotkają się na pierwszej po wakacyjnej przerwie sesji. Radni będą rozmawiać m.in. o przygotowaniu szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego, wsparciu dla bełchatowskiej policji oraz miejskich finansach.

Stan przygotowania placówek oświatowych do nowego roku szkolnego to główny temat jutrzejszej sesji. Warto przypomnieć, że 4 września do miejskich szkół i przedszkoli wróci ponad 5 tys. dzieci i młodzieży. Uczyć się będą w dziewięciu przedszkolach samorządowych, ośmiu podstawówkach i III Liceum Ogólnokształcącym. Łącznie w roku szkolnym 2023/2024 w placówkach prowadzonych będzie 297 oddziałów.

Radni rozmawiać będą także o wysokości miesięcznej opłaty za pobyt dziecka w Miejskim Żłobku „Jaś i Małgosia”. Zgodnie z projektem opłata ma stanowić 12 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę, które obecnie w Polsce wynosi 3600 zł brutto.

W porządku obrad znalazł się także punkt dotyczący miejskiego wsparcia dla bełchatowskiej policji. Chodzi o 25 tys. zł rekompensaty za patrole ponadnormatywne.

W trakcie sierpniowej sesji radni zapoznają się ponadto z projektem inwestycyjnym EC Bełchatów – chodzi o wstępną wielowariantową koncepcję zapewnienia dostaw ciepła dla mieszkańców Bełchatowa. Początek obrad, które tradycyjnie będzie można śledzić na żywo na portalu eSesja, o godz. 10:00.

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here