PODZIEL SIĘ

Samo miejsce ruin wyznacza skupisko drzew w obrębie dawnego parku, pośród którego znajduje się kopiec z ruiną dworu. Przez fosę przerzucono drewniany mostek prowadzący na wyspę. Po raz pierwszy dwór ten został opisany w 2 połowie XVII wieku przez UIryka Verduna. W latach 1986-87 stał się przedmiotem badań terenowych, dzięki którym wiadomo, że został zbudowany około 1600 roku przez rodzinę Mikorskich, a później był jeszcze przebudowywany w XVII i (lub) w XVIII stuleciu.
Jak wykazały badania, mikorzycki dwór składał się z dwóch ceglanych budynków – większego o wymiarach 20 m x 12,8 m i mniejszego – od wschodu – o wymiarach 16m x 6,5m. Położony był na dużym, obecnie jeszcze wyraźnym, czworobocznym, sztucznie usypanym kopcu otoczonym, istniejącą do dziś, fosą, pochodzącą z XVI lub XVII stulecia.
Ruiny Dworu Obronnego w Mikorzycach do dziś najlepiej zachowały się pozostałości wschodniego, mniejszego budynku – mury do wysokości parteru oraz fundamenty drugiego budynku. Nadal istnieją piwnice sklepione kolebkowo. Przetrwały drobne już fragmenty fryzów z dachówek i otwory na belki.

Więcej w materiale wideo.

http://czasnawypoczynek.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here