PODZIEL SIĘ

Po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę”, który organizuje Klub Biegaczy „Spartakus” Bełchatów przy wsparciu Miasta Bełchatów i Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Rywalizacja w Biegu Głównym odbędzie się na dystansie 5 kilometrów, gdzie limit miejsc jest równy 150 osób, a zmagania w Biegu Towarzyszącym-Rodzinnym na jednej pętli o długości 2,5 kilometra, to możliwość startu dla 10 rodzin w składach 3-osobowych. Zapisy już ruszyły i są prowadzone za pośrednictwem strony internetowej www.e-gepard.eu. Impreza planowana jest na 22 października.

Bieg główny zostanie przeprowadzony na dystansie 5 km (2 pętle po 2,5 kilometra). Trasa posiada ważny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Limit osób na tym dystansie będzie wynosił 150 osób. W biegu na dystansie 5 kilometrów prawo startu mają osoby, które do dnia 22 października 2023 roku ukończą 16 lat. Rywalizacja ta rozpocznie się o godzinie 11:00. Opłata startowa będzie wynosić 50 złotych. Oprócz kategorii OPEN kobiet i OPEN mężczyzn będzie także obowiązywać podział według kategorii wiekowych: 16-39 lat, „40+” oraz „60+”.

Kilka minut po wystartowaniu Biegu Głównego na dystansie 5 kilometrów na tę samą trasę biegową, ale na jedną pętlę o długości 2,5 kilometra wyruszą trzyosobowe rodziny. Bieg ten będzie polegał na tym, że mogą w nim wystartować jedynie rodziny z dzieckiem, a co najmniej jeden z członków zespołu, czyli rodzic musi być pełnoletni. Ponadto taka też osoba jest wyznaczona na kapitana drużyny. Rodziny chcące sprawdzić swoją biegową dyspozycję mogą to zrobić, ponosząc opłatę startową w wysokości 90 złotych. Prowadzona będzie klasyfikacja trzech najlepszych rodzin, które dostaną pamiątkowy puchar.

Źródło: MCS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here