Za nami III Gambit Bełchatowski. W turnieju wystartowało blisko 100 szachistów. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim. Kto odniósł zwycięstwo?

Królewska gra w hali Energia – w minioną sobotę w hali przy ulicy Dąbrowskiego królowały szachy. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim a zmagania toczyły się w dwóch kategoriach: OPEN junior i juniorki do lat 14, oraz kategorią do lat 10 z podziałem na chłopców i dziewczęta.

W III edycji Bełchatowskiego Gambitu wystartowało blisko 100 osób z całej Polski – na turniej przyjechali także arcymistrzowie szachowi z Czech. W rywalizacji nie zabrakło przedstawicieli z Bełchatowa zrzeszonych w Uczniowskim Klubie Sportowym „Jedynka”.

Zwycięzcą turnieju w kategorii OPEN został 29-letni Vojtech Plat z Czech, 2. miejsce zajął Ukrainiec Vadim Razin, a 3. lokatę zajął Czech Stepan Zilka. W kategorii Juniorów do lat 14 podium należało do zawodników reprezentujących barwy UKS „Jedynka” Bełchatów. Turniej zwyciężył Olivier Gawlik, 2. miejsce zajął Adam Haładaj, a 3. miejsce przypadło najmłodszemu z całej trójki 12-letniemu Franciszkowi Skrzypcowi. W kategorii Juniorek do lat 14 zwyciężyła reprezentantka UKS „Jedynka” Łowicz 11-letnia Maja Wysocka, 2. miejsce dla zawodniczki UKS „Jedynka” Bełchatów Barbary Grad, a 3. miejsce przypadło również reprezentantce klubu z Łowicza Jagodzie Kwiatkowskiej. Kategoria chłopców w grupie do lat 10 to zwycięstwo Patryka Sekreckiego z Rawy Mazowieckiej, 2. lokatę w tej kategorii zajął 10-letni Jakub Kwiatkowski, reprezentujący UKS „Jedynka” Łowicz, a 3. miejsce zajął 10-latek Antoni Wojenka również reprezentujący barwy łowickiego klubu. W kategorii dziewcząt do lat 10 triumfowała Wiktoria Tempich, 9-letnia zawodniczka UKS Hetman Częstochowa. 2. miejsce należało do reprezentantki UKS „Jedynka” Bełchatów Barbary Kokoszka, a 3. miejsce zajęła Emilia Kozłowska z Łasku.

Organizatorami turnieju szachów szybkich pn. „III Gambit Bełchatowski” byli: Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Bełchatów, Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie oraz Chess Warriors.