PODZIEL SIĘ

„Czysty las” – to akcja na którą zaprasza bełchatowski magistrat. Jak zapewniają organizatorzy będzie można aktywnie i pożytecznie spędzić czas na łonie natury. W programie sprzątanie lasu ale także quiz wiedzy o środowisku, kreatywne warsztaty i ognisko. Do wygrania będą bardzo ciekawe nagrody.

Jak informuje Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie wszystko rozpocznie się 24 września o godz. 10:00 na terenie Nadleśnictwa Bełchatów przy ul. Lipowej 175. Najpierw będzie drużynowy quizu z wiedzy ekologicznej. Wystartować w nim mogą zespoły liczące od 2 do 5 osób, a zadania, z jakimi się zmierza, dotyczyć będą m.in. segregacji odpadów. Drużyny, które zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają kosze piknikowe. Pozostałe zaś zespoły mogą liczyć na drobne upominki rzeczowe. Chętni do sprawdzenia znajomości zagadnień związanych z ochroną środowiska, mogą się zgłaszać w dniu akcji „Czysty las”, czyli w niedzielę 24 września.

Tuż po zakończeniu quizu – około godz. 10:30, rozpocznie się najważniejszy punkt wydarzenia, czyli sprzątanie lasu. Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto przygotowało dla uczestników rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci. Po uprzątnięciu wyznaczonego terenu, najmłodsi, ale i nieco starsi uczestnicy akcji, będą mogli wziąć udział w zajęciach kreatywnych. Będzie można nauczyć się tworzenia lasu w słoiku, w planach są również warsztaty ogrodnicze. Miejską akcję „Czysty las” zakończy zaś wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Prowiant dla uczestników zapewnia oczywiście magistrat.

Wydarzenie „Czysty las” realizowane jest w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa — segreguj, oszczędzaj i dbaj! – IV edycja”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here