PODZIEL SIĘ

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Binków. Pierwszy etap przebudowy ulicy Budryka zakończony. Kierowcy mogą już korzystać z nowej drogi.

Jak mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent miasta, fragment ulicy Budryka jest już otwarty dla ruchu. Chodzi o odcinek od ul. Staszica do ul. Mioceńskiej.

Warto przypomnieć, że zakres prowadzonych prac na os. Binków jest ogromy. Przebudowa wszystkich sieci, czyli wodociągowej, kanalizacyjnej, sanitarnej i deszczowej. Do tego odwonienie, budowa oświetlenia drogowego, a także odtworzenie nawierzchni z usunięciem kolizji. Wykonawca przebudowuje również zatoki postojowe i chodniki. Aby uciążliwości dla mieszkańców osiedla były jak najmniejsze, miasto zdecydowało o podzieleniu inwestycji na etapy.

Pierwszy etap został zakończony. Jak zaznacza magistrat, roboty na dalszych odcinkach są mocno zaawansowane. Jednocześnie trwają prace na siedmiu mniejszych osiedlowych uliczkach, a konkretnie: Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, Jana Kiepury oraz na ulicy, która nie ma jeszcze nazwy. 

Przebudowa ul. Budryka oraz budowa siedmiu ulic na Binkowie to największe od lat drogowe zadanie w naszym mieście. Koszt inwestycji to prawie 24 mln zł z czego blisko 13 mln zł pochłonie przebudowa ul. Budryka, a nieco ponad 11 mln zł pozostałych ulic. Na realizację inwestycji prezydent Mariola Czechowska pozyskała jednak środki zewnętrzne. Mowa o blisko 18 mln zł z Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

źródło: UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here