PODZIEL SIĘ

Na plac przy miejskim targowisku wjechały ciężkie samochody – trwają prace przy budowie nowych miejsc parkingowych – parking powiększy się aż o 56 nowych stanowisk do parkowania w tym będą trzy przeznaczone dla kierowców z niepełnosprawnościami.

Bełchatowianie ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy przyjeżdżają na miejskie targowisko już niebawem nie będą musieli się martwić o to gdzie zaparkować swój pojazd.

Widać, że na targowisku miejskim potrzeba większej liczby miejsc parkingowych. Szczególnie w dni, kiedy handel jest wzmożony, czyli w piątki i soboty. Bełchatowianie, którzy chcą zrobić zakupy właśnie tam, często muszą zostawiać swoje auta przy ul. Kopeckiego. Dlatego też zdecydowaliśmy o budowie nowych miejsc parkingowych. Ta inwestycja z pewnością pozwoli na płynniejsze korzystanie właśnie z ulicy Kopeckiego. Parking będzie ogólnodostępny i będą mogli z niego korzystać wszyscy mieszkańcy – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Budowa i przebudowa miejsc parkingowych na targowisku miejskim to jedna z części dużego zadania pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa”. Obejmuje ono m.in. budowę i rozbudowę kilku ulic w różnych częściach miasta. Poza tym odnowione zostaną jezdnie, chodniki i miejsca parkingowe na osiedlach Dolnośląskim, Przytorze i Ludwików. Wszystkie ujęte w umowie prace powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2025 roku. Ich łączny koszt to ponad 31,6 mln zł, a rządowe dofinansowanie z programu Polski Ład II to 25 mln zł.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here