PODZIEL SIĘ

Policjanci pracowali ostatnio na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, w których uczestniczyły jednoślady. W pierwszym zdarzeniu motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Do drugiego wypadku doszło z winy kierowcy osobówki, który wymusił pierwszeństwo. Policjanci apelują o ostrożność.

W miniony weekend na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem miłośników jazdy na dwóch kołkach.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 23 września 2023 roku, o godz. 16:00 na ulicy Zamoście w Bełchatowie. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 46-letni mieszkaniec Kleszczowa, poruszający się samochodem marki Volvo jadąc od strony Grocholic w kierunku Bełchatowa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Wojska Polskiego w kierunku centrum miasta motocykliście. W tej sytuacji 51-letni motocyklista zmuszony był do gwałtownego hamowania i przewrócił się na jezdnię.

Drugie zdarzenie miało w niedzielę 24 września 2023 roku, około godziny 17.00 w miejscowości osina, na terenie gminy Kluki. 39-latek kierujący motocyklem marki Honda podróżując z pasażerką, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Motocyklista wraz z pasażerką, z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu pracowały służby ratunkowe. Motocykliści oraz pasażerka jednośladu z obrażeniami zostali przewiezieni do bełchatowskiego szpitala. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, ustalili świadków. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Dokładne okoliczności i przyczyny obu wypadków drogowych wyjaśniają bełchatowscy śledczy z wydziału do spraw przestępstw w ruchu drogowym i wykroczeń.

źródło, zdjęcie: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here