PODZIEL SIĘ

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Wielkogabarytowych w Zawadach częściowo przebudowany.

Jak podkreśla Konrad Koc, Wójt Gminy Bełchatów, PSZOK w Zawadach jest pierwszym w Polsce, w którym zastosowano system kontenerów do głębokiej zbiórki odpadów, tzw. Molok. Na PSZOK jest też kontener na odpady niebezpieczne i elektrośmieci, stalowa wiata o wymiarach 20 metrów na 8,4 metra, pod którą będą schowane kontenery na odpady, waga najazdowa stalowo – betonowa oraz kontener biurowy wraz z zapleczem sanitarnym. Pojawiły się tam również nowe nasadzenia. Wyremontowano też drogę dojazdową do PSZOK, a sam punkt ma dwie bramy : wjazdową i wyjazdową tak, by usprawnić obsługę mieszkańców.

– Staraliśmy się, żeby rozwiązania, które tu zastosowaliśmy, były jak najbardziej funkcjonalne, jak najmniej uciążliwe dla otoczenia i jednocześnie maksymalnie usprawniały pracę PSZOK – mówi Konrad Koc.

Jak zaznacza Marta Bluszcz – Stępnik, kierownik zespołu ds. Gospodarowania Odpadami, jednocześnie pozwoli to na uszczelnienie systemu gospodarowania odpadami tak, by faktycznie korzystali z niego wyłącznie mieszkańcy Gminy Bełchatów. Co ważne, cały teren PSZOK jest monitorowany, a zastosowane tam kamery dają obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Przebudowa PSZOK kosztowała 3.037.589,44 zł. Na realizację tego zadania Gmina Bełchatów uzyskała dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

źródło, zdjęcie: Gmina Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here