PODZIEL SIĘ

W trosce o bezpieczeństwo uczniów przewożonych do szkół oraz na wycieczki szkolne środkami transportu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej komendy prowadzą cykliczne kontrole autokarów i busów.

Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci podczas kontroli sprawdzają stan trzeźwości kierowcy, jego uprawnienia do kierowania, ważność licencji na przewóz osób, sprawdzają dokumenty autokaru, jego stanu techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie. Dodatkowo dzieci i młodzież będąca pasażerami kontrolowanych pojazdów ma okazję wysłuchać profilaktycznych informacji, których celem jest podnoszenie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze i podczas jazdy.

Funkcjonariusze przypominają też o obowiązkowym korzystaniu z pasów bezpieczeństwa jeżeli autobus jest w nie wyposażony.

Policja przypomina, że zarówno organizator ale także i rodzic może zwrócić się do policjantów z prośbą o kontrolę autobusu. Kontrole autokarów odbywają się po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu 47 846 52 52 – Sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

Na terenie powiatu bełchatowskiego wyznaczonym punktem kontroli autokarów jest parking mieszczący się przy SPORT HOTELU, przy ulicy 1-go Maja 63.

źródło: KPP w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here