PODZIEL SIĘ

Piesza wtargnęła na jezdnię, bezpośrednio po jadące bmw. Do zdarzenia doszło w Dobrzelowie. Kobieta była pijana, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Bełchatowscy policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia była piesza, która wtargnęła na jezdnię, bezpośrednio po jadące bmw. 6 października 2023 roku, po godzinie 19.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o dwójce pieszych ubranych na ciemno, którzy w miejscowość Dobrzelów, nie korzystając z chodnika, szli drogą i wchodzili pod koła jadących pojazdów. Mundurowi natychmiast zostali wysłani w to miejsce, gdzie zastali pojazd stojący na poboczu. Na środku jezdni leżała piesza z obrażeniami głowy i urazem ręki. Policjanci z bełchatowskiej drogówki do czasu przyjazdu udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Obok kobiety stał jej partner. Oboje byli nietrzeźwi, mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponieważ 34-latek stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym i zachowywał się agresywnie został finalnie przewieziony do policyjnej celi, gdzie wytrzeźwiał. Piesza natomiast została zabrana do bełchatowskiego szpitala. W rozmowie z kierującym uczestniczącym w zdarzeniu oraz innymi świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kobieta wtargnęła na jezdnie bezpośrednio pod koła bmw, w efekcie czego została potrącona. Przed zdarzeniem piesi poruszali się drogą, wielokrotnie stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący bmw oświadczył, że pomimo natychmiastowej reakcji, nie wyhamował i lewym lusterkiem uderzył w pieszą .

Na kanwie tego zdarzenia policjanci apelują również do pieszych o trzeźwość na drodze i zadbanie o swoją widoczność. Należy pamiętać, że piesi, niezależnie od wieku, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Niezmiennie zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej zdrowie i życie.

źródło: KPP w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here