PODZIEL SIĘ

W zawodach uczestniczyło 39 reprezentantów komend powiatowych /miejskich policji województwa łódzkiego. Uczestnicy zawodów zostali wyłonieni w trakcie eliminacji powiatowych, w których udział wzięli wszyscy policjanci zajmujący się problematyką związaną z funkcjonowaniem oskarżycieli publicznych w Policji.
Rozegrano dwie konkurencje.

  • Pierwszą był trwający 50 minut pisemny test wiedzy, zawierający 50 pytań typu zamkniętego, które dotyczyły znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, Prawo o ruchu drogowym.
  • Drugą konkurencją był trwający 40 minut pisemny test wiedzy, dotyczący umiejętności rozwiązywania 10 kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Poziom był bardzo wyrównany. Nierzadko o końcowej klasyfikacji decydowały ułamki punktów oraz wynik z pierwszej konkurencji. W ogólnej klasyfikacji najlepszym oskarżycielem publicznym okazała się aspirant sztabowy Monika Pacześ z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, która zdobyła największa liczbę punktów ze wszystkich uczestników zawodów. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Komendy Miejskiej Policji w Łodzi –  sierżant sztabowy Sylwia Wróblewska – Rembisz. Trzecie miejsce wywalczyła przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie – młodszy aspirant Kamila Pęciak. 

Warto zaznaczyć, że najlepszy oskarżyciel publiczny będzie reprezentował nasz garnizon w finale konkursu na szczeblu krajowym, który zostanie rozegrany w dniach 20-22 listopada 2023 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

źródło, zdjęcie: Łódzka Policja//aspirant Ewelina Mazur 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here