PODZIEL SIĘ

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę wieczorem na terenie Zelowa. Wstępnie ustalono, że jego przyczyną było niezatrzymanie pojazdu przed znakiem STOP i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

14 października 2023 roku, o godzinie 17.20 oficer dyżurny bełchatowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Zelowie, w rejonie skrzyżowania ulic Dzielnej i Złotej. Na miejscu mundurowi ustalili, że 31-letnia kobieta, kierująca audi, jadąc drogą podporządkowaną nie zastosowała się do znaku STOP i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu chevroletowi, który znajdował się na drodze z pierwszeństwem przejazdu. W wyniku zderzenia pojazdów, samochód marki Chevrolet zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Na miejscu pracowali policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej oraz medycy. Kierująca audi oraz pasażerowie obu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, ustalili świadków. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Komisariatu w Zelowie, którzy w prowadzonym postępowaniu wyjaśnią wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o bezwzględne respektowanie znaków i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Znaki drogowe, ustawiane w poszczególnych, często w bardzo newralgicznych miejscach, mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Ich lekceważenie w połączeniu z pośpiechem i brakiem ostrożności mogą mieć przykre konsekwencje. Apelujemy do kierowców o ostrożność i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych. Tylko w ten sposób można zapobiec tragediom na drodze.

źródło, zdjęcie: nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here