PODZIEL SIĘ

14 października 2023 roku, o godzinie 14.00 bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego sprawcy kradzieży, która miała miejsce na terenie dyskontu handlowego, przy ulicy Wyszyńskiego.

Na miejsce zostali wysłani mundurowi z Wydziału Prewencji, którzy zastali tam świadków zdarzenia oraz podejrzewanego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Bełchatów. Zgłaszający przekazali funkcjonariuszom ujętego sprawcę kradzieży 22 sztuk masła, wartości blisko 200 złotych. Poinformowali, że mężczyzna ten wszedł do sklepu z podręczną torbą. Pracownik ochrony zauważył jak nieuczciwy klient zapakował do torebki towar i nie płacąc, pospiesznym krokiem ominął linię kas, po czym wyszedł ze sklepu. W tym momencie zareagował czujny pracownik. Pobiegł za złodziejem i ujął go tuż za drzwiami sklepu. Amator cudzej własności nie dawał za wygraną i stał się agresywny. Chcąc otrzymać się w posiadaniu swojego łupu szarpał interweniującego świadka zdarzenia. Tą sytuacje widział przypadkowy przechodzień, który zareagował i pomógł w ujęciu sprawcy kradzieży. 34-latek szybko trafił do policyjnego aresztu. Śledczy między innymi przesłuchali świadków zdarzenia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Zgodnie z kodeksem karnym za takie przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

Policjanci dziękują wszystkim interweniującym świadkom zdarzenia za wzorową obywatelska postawę i reakcję na zagrożenie. Przypominamy, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku, następnie taka osobę należy przekazać w ręce Policji. Obywatelskie ujęcie to przywilej, który wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego.

źródło: nadkom. Iwona Kaszewska/KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here