PODZIEL SIĘ

W ramach Dni Papieskich w najbliższy czwartek 19 października, bełchatowianie będą wspominać błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę.

Uroczystości zorganizowane zostaną w parafii NMP Nieustającej Pomocy (przy ul. ks. J. Popiełuszki 9) w 39. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki.

O godz. 16:00 odprawiony zostanie różaniec z księdzem Jerzym. Z kolei o godz. 16:45 delegacje złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. O godz. 17:00 rozpocznie się msza św. Nabożeństwo odprawione zostanie w intencji Ojczyzny i ludzi pracy, a przewodniczyć mu będzie ks. bp Marek Marczak.

Ostatnie wydarzenia w ramach obchodów Dni Papieskich zaplanowano na niedzielę, 22 października. Od godz. 8:00 przed parafią farną (ul. Kościuszki) staną cukiernicze stoiska. Będzie można zakupić na nich papieskie kremówki, które co roku cieszyły się sporym zainteresowaniem. O godz. 11:45 bełchatowianie spotkają się przy pomniku Jana Pawła II. Delegacje złożą tam kwiaty. Natomiast o godz. 12:00 w parafii farnej odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców Bełchatowa. Wieczorem zaś, na godz. 19:00, prezydent Mariola Czechowska wspólnie z bełchatowskich parafiami zaprasza na koncert pamięci św. Jan Pawła II. Papieskie piosenki, a także wiele innych znanych religijnych pieśni zaśpiewa Chór Kantylenka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here