PODZIEL SIĘ

Stawka podatku od nieruchomości nie wzrośnie, przynajmniej na razie. Punkt, związany z ustaleniem rocznych stawek podatku od nieruchomości o którym mieli dyskutować bełchatowscy radni, został ściągnięty z porządku obrad.

Za nami październikowa sesja Rady Miejskiej – podczas wczorajszych obrad w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu radni przyjęli cztery dokumenty związane z realizacją zadań własnych miasta, a konkretnie budowy mieszkań. Jak informuje magistrat dwie uchwały regulują kwestię powierzenia Bełchatowskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego oraz spółce SIM Łódzkie świadczenia usług w ogólnym interesie gospodarczym. Podjęcie uchwał będzie podstawą do przekazania środków, jakie na ten cel miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa oraz Funduszu Dopłat.

Podczas LXII radni zapoznali się także m.in. z raportem z realizacji Miejskiego Programu Ochrony Środowiska na lata 2021-2024. Autorzy dokumentu przeanalizowali 113 działań, jakie w ostatnich latach podejmowane były przez miasto. Z danych wynika, że zrealizowano ponad 90 proc. zaplanowanych zadań.

W kolejnych punktach radni zdecydowali o przyjęciu „Programu współpracy miasta Bełchatowa z organizacjami pozarządowymi”. W głosowaniu wybrali także ławników sądowych. Zarówno do bełchatowskiego Sądu Rejonowego, jak i piotrkowskiego Sądu Okręgowego. Projekty uchwał związane z ustaleniem rocznych stawek podatku od nieruchomości i przyjęciem programu wsparcia i aktywizacji seniorów zostały ściągnięte z porządku obrad.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here