PODZIEL SIĘ

16 laptopów, tablica multimedialna, a także szafka na sprzęt to nowe wyposażenie które trafiło do Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie. Placówka wygrała konkurs i tym samym może cieszyć się z nowej mobilnej pracowni.

Ten sprzęt bez wątpienia pozwoli zwiększyć kompetencje cyfrowe naszych uczniów. Sama młodzież wprost mówi, że zdecydowanie preferuje lekcje, na których może korzystać z takich nowoczesnych pomocy. Takie rozwiązania techniczne znacznie ułatwiają prowadzenie zajęć. Z drugiej strony wprowadzają na lekcje nową jakość. A po uśmiechach na twarzach uczniów widać, że chcą pracować i uczyć się właśnie w ten sposób – tłumaczy Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny za sprawy oświatowe.

W konkursie wystartowało ponad 3 tys. szkół z całej Polski. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Drużyny z klas najmłodszych robiły plakat dotyczący cyberzagrożeń. Z kolei uczniowie klas starszych przygotowywały prezentację multimedialną na temat niebezpieczeństw czyhających w internecie.

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był zaś Państwowy Instytut Badawczy NASK.

źródło, zdjęcie: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here