PODZIEL SIĘ

Wieloletni plan gospodarowania zasobami mieszkaniowymi, wysokość ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników, a także stawki podatku od nieruchomości – to tematyka ostatniej sesji rady miasta.

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni przyjęli wieloletni plan gospodarowania zasobami mieszkaniowymi – ten będzie obowiązywał do 2028 r. Przyjęty plan określa stawki bazowe za czynsz oraz procentowe pomniejszenie stawki, gdy np. w lokalu nie ma kanalizacji. Maksymalnie czynsz może zostać obniżony o 56 proc.

Warto dodać, że w mieście powstaną dwa budynki socjalne, dające w sumie 32 lokale. Z kolei w obiekcie, po obecnym Sądzie Rejonowym ma powstać 80 mieszkań.

Podczas listopadowej sesji dyskutowano także na temat ekwiwalentu pieniężnego dla strażaków ratowników. Sprawa dotyczy także kandydatów na strażaków ratowników OSP z terenu Bełchatowa. Za każdą rozpoczętą godzinę działań ratowniczych, liczoną od momentu wyjazdu do akcji, przysługuje ekwiwalent w wysokości 22 zł, z kolei za szkolenia ta stawka godzinowa wynosi 10 zł, a dla kandydata na strażaka ratownika 7 zł.

Na sesji radni podjęli również decyzję, dotycząca pozostawienia na dotychczasowym poziomie, stawek podatku od nieruchomości w 2024 r.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here