PODZIEL SIĘ

To już ostatni moment by zgłosić swojego kandydata na Dobrodzieja i Wolontariusza Roku. W ten sposób miasto chce uhonorować osoby oraz firmy i instytucje, które prowadzą w naszym mieście działalność dobroczynną i społeczną. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 grudnia.

Dobrodziejem Roku mogą zostać zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze, które wspierają działalność bełchatowskich organizacji pozarządowych. Tytuł przyznany będzie za wspieranie organizacji pozarządowych m.in. w dziedzinie pomocy społecznej i ochrony zdrowia oraz oświaty, kultury i sportu.

Wolontariuszem Roku mogą zostać osoby bądź grupy, które w ostatnim roku w szczególny sposób wykazały się działalnością charytatywną. I to w różnych dziedzinach. Chodzi m.in. o pomoc społeczną i ochronę zdrowia, edukację, sport, kulturę, a także pomoc osobom niepełnosprawnym, ekologię czy opieka nad zwierzętami.

Regulaminy obu konkursów dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej bełchatowskiego Urzędu Miasta. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy złożyć osobiście lub listownie w UM przy ul. Kościuszki 1. Można także przesłać zgłoszenie drogą elektroniczną.

O tym, kto zostanie Dobrodziejem i Wolontariuszem 2023 Roku dowiemy się na początku stycznia – podczas tradycyjnego Koncertu Noworocznego.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here