PODZIEL SIĘ

Jak informuje spółka „Nitro-Chem” w miniony poniedziałek z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, zgodnie z zapowiedziami rozpoczęto w Chabielicach utylizację paletopojemników z odpadami pochodzącymi najprawdopodobniej z działalności produkcyjnej Spółki. Pierwsze 4 paletopojemniki zalegające na prywatnej posesji już zostały zabrane na zlecenie spółki i przekazane do utylizacji. Kolejne 9 sztuk zostanie odebrane w najbliższym czasie.

Przypomnijmy, jak informowała Gmina Szczerców, w połowie września w Urzędzie Gminy pojawili się przedstawiciele Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A. z Bydgoszczy, produkujących chemię na rynek cywilny i zbrojeniowy. Odpady między innymi z tej firmy zalegają na nielegalnym składowisku pod Chabielicami. Producent zadeklarował pomóc w ich utylizacji.

Spółka podpisała porozumienie z Urzędem Gminy Szczerców, w ramach którego „Nitro-Chem” S.A. zobowiązała się do zgodnego z prawem odbioru i zutylizowania za pomocą wyspecjalizowanej firmy 13 sztuk paletopojemników zawierających odpady, wobec których posiadana przez Gminę i Spółkę dokumentacja wskazuje, że ich wytwórcą jest najprawdopodobniej „Nitro-Chem” S.A.

źródło: „Nitro-Chem” S.A, Gmina Szczerców

zdjęcie: „Nitro-Chem” S.A

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here