PODZIEL SIĘ

Przedświąteczne wyjazdy i związane z nimi zmęczenie, roztargnienie czy zwyczajna nieuwaga prowadzą często do zdarzeń drogowych, niestety czasami tragicznych w swych skutkach. Jak co roku w tych dniach na drogach województwa łódzkiego pojawi się zwiększona liczba patroli policyjnych, szczególnie ruchu drogowego. Wszystko po to, aby świąteczny czas upłynął bezpiecznie. Policja apeluje o rozwagę podczas podróży.

Wyjeżdżając na święta zadbajmy o to, aby podróż była przyjemna i bezpieczna dla nas samych. Pamiętajmy o przerwach w podróży, napoju i posiłku. Dostosujmy prędkość do zmiennych, czasami trudnych warunków pogodowych, ale także do natężenia ruchu na drogach. Pamiętać należy również o tym, aby przed podróżą skontrolować sprawność naszego środka transportu. Sprawdźmy poziom płynów eksploatacyjnych, stan hamulców czy wycieraczek. Pamiętajmy o odśnieżeniu naszego auta przed podróżą. Zalegające warstwy śniegu na dachu auta mogą spowodować zagrożenie dla innych użytkowników – zwłaszcza tych, którzy jadą za nami. Przypominany również o zmianie opon na zimowe, które poprawią przyczepność auta szczególnie na śliskiej nawierzchni. Zadbajmy również, aby za kierownicę wsiadały osoby bezwzględnie trzeźwe i wypoczęte.

Nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwało więcej patroli ruchu drogowego, jednak pamiętajmy w przeważającej mierze to od samych użytkowników dróg zależeć będzie czy dotarcie do określonego celu okaże się bezpieczne. Większej liczby policjantów spodziewać się można szczególnie na drogowych o wzmożonym ruchu. Funkcjonariusze studzić będą zapały nieodpowiedzialnych kierujących przy użyciu m. in. nowoczesnych mierników prędkości czy radiowozów z wideorejestratorami. W trakcie przeprowadzonych kontroli drogowych, będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Mundurowi zwracać również będą uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz czy najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego są przewożeni w specjalnie do tego przygotowanych fotelikach. Osoby piesze oraz rowerzyści również muszą pamiętaj o swoim bezpieczeństwie, a przede wszystkim o tym aby byli widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here