PODZIEL SIĘ

Przy wigilijnym stole zasiedli mieszkańcy Bełchatowa. Za nami miejska wigilia, którą zorganizowali prezydent miasta Bełchatowa, dziekan dekanatu bełchatowskiego oraz druhowie z bełchatowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Miejska Wigilia to już w tradycja. W miniony piątek w Oratorium im. św. Jana Pawła II w parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki przy wspólnym świątecznym stole spotkali się mieszkańcy naszego miasta. Podczas uroczystej kolacji nie zabrakło tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw – zupy grzybowej, pierogów z kapustą i grzybami oraz ryby. Do wspólnego śpiewania polskich kolęd i pastorałek wszystkich zgromadzonych zachęcał zespół „Promienie Bełchatowa”.

Jak informuje magistrat przy okazji przygotowywania Miejskiej Wigilii organizatorzy pamiętali również o niepełnosprawnych bełchatowianach oraz tych, którzy zamieszkali właśnie w mieszkaniach wspomaganych. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostarczyli im świąteczne paczki. W każdej znalazły się wigilijne potrawy.

źródło, zdjęcie: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here