PODZIEL SIĘ

1.356.000 zł pochłonęła inwestycja w wodę w Gminie Szczerców. Z końcem ubiegłego roku zakończyła się druga część remontu zlokalizowanej w Chabielicach gminnej Stacji Uzdatniania Wody i Hydroforni. Przeprowadzona inwestycja gwarantuje wysoką jakość wody pitnej, z której korzystać mogą mieszkańcy nie tylko tej gminy.

Jak informuje gmina Szczerców, woda, która jest dostarczana do mieszkańców na terenie Gminy Szczerców, a także zasila częściowo Gminę Rząśnia i Gminę Rusiec oraz zaplecze socjalne KWB Bełchatów, wydobywana jest ze studni głębionych znajdujących się na terenie odkrywki Chabielice.

Małgorzata Gonerska, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej tłumaczy, ze studni trafia do zbiorników wody surowej. Zbiorniki są dwa, o pojemności 50m3 każdy. Następnie przy pomocy 5 pomp produkcyjnych pompowana jest ze zbiorników do układu uzdatniania.

Proces ten w skrócie polega na odżelazianiu i napowietrzaniu surowca. Uzdatniona woda magazynowana jest w zbiornikach wody uzdatnionej na Hydroforni.

– Tu także są dwa zbiorniki, każdy o pojemności 1000m3 – dodaje Małgorzata Gonerska. – Z tych zbiorników za pomocą 7 pomp sieciowych woda trafia do domów.

Gmina Szczerców przeprowadziła ostatnio remont instalacji, który obejmował wymianę 3 pomp produkcyjnych i 3 pomp sieciowych oraz wyposażenie Hydroforni w agregat prądotwórczy, zapewniający ciągłość dostawy wody w przypadku braku zasilania.

Krzysztof Kamieniak wójt gminy Szczerców podkreśla, pompy zostały podłączone do inteligentnego sytemu sterowania. Hydrofornię wyposażono w nowe szafy sterujące i elektryczne. Zakupiono również program do obsługi pracy pomp, co finalnie sprawia, że wszystkie pracujące tam pompy są już nowoczesne i niezawodne.

źródło, zdjęcie; Gmina Szczerców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here