PODZIEL SIĘ

Coraz więcej zakażeń u dzieci. Najmłodsi chorują przede wszystkim na infekcje dolnych dróg oddechowych, pojawiają się także infekcje łączone. Wiele z nich trafia do szpitali – jak sytuacja wygląda w przypadku bełchatowskiej lecznicy?

Bełchatowski szpital informuje, że od początku grudnia 2023 r. obserwowana jest wzmożona zachorowalność dzieci na infekcje wirusowe. Dominują infekcje dolnych dróg oddechowych spowodowane wirusem RSV ale również zdarzają się zakażenia Covid-19 oraz od ok 2 tygodni, zakażenia wirusem grypy. U niektórych pacjentów pojawiają się infekcje łączone. Ze szpitalnych obserwacji wynika, że przebieg infekcji wywołanych RSV jest dość ciężki, często powikłany nadkażeniem bakteryjnym, dlatego proces leczenia wydłuża się. Jak podkreślają pracownicy lecznicy są to pobyty raczej około tygodnia i powyżej, rzadko 4-5 dniowe.

Najczęściej hospitalizacji wymagają małe dzieci (do 2 roku życia). Pomimo zwiększonej liczby pacjentów szpital stara się przyjąć wszystkich, którzy hospitalizacji wymagają, jednak jeśli nie ma wolnych łóżek – poszukiwane są miejsca dla pacjenta w Piotrkowie Trybunalskim, Pabianicach czy Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here