PODZIEL SIĘ

Początek roku skłania do podsumowań – dlatego warto przypomnieć akcje krwiodawcze organizowane przez kluby Honorowych Dawców Krwi, które działają w oddziałach spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

Jak informuje spółka cykliczne akcje krwiodawcze są już tradycją w kopalniach i elektrowniach spółki, a działające w PGE GiEK kluby HDK liczą obecnie prawie 570 członków. W minionym roku w 18 akcjach zbierania krwi, podczas których oddano 332 litry, uczestniczyło 847 pracowników firmy.

Działania dawców krwi ze spółki PGE GiEK mają większy zakres. Oprócz zbiórek organizują szkolenia z pierwszej pomocy i przede wszystkim nieustannie promują honorowe krwiodawstwo. Na uwagę zasługują także coroczne wizyty bełchatowskich górników w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi czy w bełchatowskim szpitalu z koncertem górniczej orkiestry, prezentami dla małych pacjentów, a przede wszystkim akcją honorowego krwiodawstwa, które stały się już świąteczną tradycją. Krwiodawcy uczestniczą także w pielgrzymkach honorowych dawców krwi i obchodach świąt związanych z tą ideą.

źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here