PODZIEL SIĘ

Wczoraj w Bełchatowie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Za nami 32. edycja WOŚP. Finał przebiegał pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Dla wszystkich zaangażowanych w wielkie granie to był wyjątkowy dzień. W Galerii Olimpia bo właśnie tu zorganizowano tegoroczny finał WOŚP tradycyjnie przygotowano dwie sceny – na dużej scenie można było posłuchać muzyki, natomiast mała scena przeznaczona było głównie dla najmłodszych – tam też odbywały się animacje, warsztaty chemiczne, muzyczne, kulinarne i taneczne.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej prezentowali sprzęt jaki używają podczas akcji, chętni mogli także spróbować i ocenić swoje siły oraz umiejętności podczas udzielania pomocy osobie poszkodowanej a wszystko pod czujnym okiem ratowników ze Sztabu Ratownictwa.

Ponadto w programie nie zabrakło wystawy motocykli i pokazu wyjątkowych samochodów – tu fani motoryzacji mogli nieco cofnąć się w czasie. Dla niektórym z pewnością była to podróż sentymentalna.

Wolontariusze zaskakiwali pomysłami, jedni postawili na wyjątkowe przebrania inni na umiejętności byli nawet i tacy co przyszli w asyście swoich czworonożnych przyjaciół. I trzeba przyznać, że mieszkańcy widząc ogromnie zaangażowanie młodzieży hojnie dokładali do wspólnego sukcesu. Wczoraj, jak informował sztab WOŚP zebrano ponad 177 tys. zł warto jednak pamiętać, że liczenie trwa nadal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here