PODZIEL SIĘ

Igor Czapla, występujący na pozycji środkowego ofensywnego pomocnika, podpisał z bełchatowskim klubem trzyletnią umowę. Tym samym do drugi „nowy” zawodnik, który dołączył do seniorskiej kadry GKS-u Bełchatów.

Igor Czapla urodził się 9 stycznia 2008 roku w Tomaszowie Mazowieckim, a swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w miejscowych klubach: Lechii i Mazovii. Kolejnym krokiem były przenosiny do Akademii Widzewa Łódź, skąd trafił pod Jasną Górę, czyli do Akademii mistrza Polski – Rakowa. Do Bełchatowa został ściągnięty w lutym 2023 roku. Jesienią grał głównie w drużynie GKS U-17, która występuje w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów (zanotował 12 meczów i strzelił 2 gole), natomiast podczas zimowego okresu przygotowawczego został włączony przez sztab szkoleniowy „Brunatnych” do kadry trzecioligowego zespołu. Igor ma już za sobą debiut w spotkaniu sparingowym pierwszej drużyny (przeciwko Górnikowi Łęczna) oraz dwa test-mecze w zespole rezerw (z Wartą Działoszyn oraz Włókniarzem Zelów).

Jak podkreślają jego dotychczasowi trenerzy z Akademii GKS, Igor dysponuje dobrym przeglądem pola gry oraz umiejętnością swobodnego operowania piłki zarówno prawą, jak i lewą nogą. Jesienią mierzący 178 cm wzrostu zawodnik miał okazję występować w jednej drużynie z innym młodzieżowcem, będącym częścią szerokiej kadry GKS-u, bramkarzem Hubertem Gabrysiakiem.

źródło, zdjęcie; GKS Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here