PODZIEL SIĘ

Dzieci spragnione sportowych emocji już jutro będą mogły pokazać swoją sprawność podczas Igrzysk Zimowej Akademii Sportu. Jak zapowiadają organizatorzy najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w curlingu, biathlonie czy hokeju. W hali Energia zagości wicemistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Natalia Czerwonka.

Celem Zimowej Akademii Sportu jest uatrakcyjnienie sportowej rywalizacji i integracja uczestników biorących udział w warsztatach sportowych Zimowej Akademii Sportu, a także promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja zimowych sportów, zachęcenie do uprawnienia oryginalnych form ruchu, aktywne spędzanie ferii zimowych i organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sprzętu i urządzeń do zimowych sportów olimpijskich. Swoje umiejętności będzie można sprawdzić jednakowo w curlingu (do celu), biathlonie (strzelnica), snowboardzie (akrobacje/równowaga), hokeju (strzały do bramki), minihokeju, sankach, bobslejach, czy skisymulatorze. Impreza ta łącząc kilka zimowych dyscyplin sportowych w jednym miejscu, powoduje, że można podczas niej poczuć prawdziwy klimat Olimpiady. Co roku dużym zainteresowaniem cieszy się także stanowisko z kolekcją ubrań, medali, pucharów, czy też innych elementów strojów sportowych, w których polscy olimpijczycy sięgali po największe sukcesy w historii.

W Zimowej Akademii Sportu mogą wziąć udział osoby w wieku od 6 do 16 lat, niemające przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania aktywności sportowej, w tym także aktywności o charakterze rywalizacji sportowej.

Program Igrzysk Zimowej Akademii Sportu w Bełchatowie:

  • 9:20 – oficjalne rozpoczęcie Igrzysk
  • 9:30 – 11:15 – start sesji dopołudniowej
  • 11:15 – wręczenie medali i nagród rzeczowych
  • 11:30 – 11:45 – przerwa techniczna
  • 11:45 – 13:30  – start sesji popołudniowej
  • 13:30 – wręczenie medali i nagród rzeczowych
  • 13:45 – oficjalne zakończenie imprezy

źródło: MCS Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here