PODZIEL SIĘ

Dziś przed godziną 12:00 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków przy ulicy Wojska Polskiego. O tym jak duże jest do zadymienie informowali nas także nasi telewidzowie, przesyłając zdjęcia na naszą skrzynkę e-mailową.

Po przyjeździe na miejsce strażaków okazało się jednak, że żadnego pożaru nie znaleziono. Przyczyną ogromnego zadymienia było najprawdopodobniej nieumiejętne rozpalenie pieca.

Z informacji uzyskanych od strażaków dowiedzieliśmy się także, że sprawę skierowano do straży miejskiej, która miała skontrolować teren i skontaktować się z mieszkańcem budynku.

Strażnicy natychmiast pojawili się na miejscu i przeprowadzili kontrolę w wyniku której mieszkaniec tego budynku otrzymał pouczenie i zobowiązanie do większego nadzoru przy paleniu w piecu.

Podczas sezonu grzewczego rośnie problem związany z paleniem odpadami w przydomowych piecach. Warto w tym miejscu przypomnieć i uczulić samych mieszkańców, że strażnicy miejscy mogą kontrolować miejsca, w których zachodzi podejrzenie występowania tego procederu. Jeśli w piecu były spalane odpady, jego właścicielowi grozi mandat w wysokości do 500 zł.

zdjęcie; MK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here