PODZIEL SIĘ

Policjanci z Posterunku Policji w Ruścu, krótko po zgłoszeniu, ustalili i zatrzymali 42-letniego sprawcę kradzieży. Odzyskali też skradziony telefon. Podejrzany wykorzystał sytuację, że torebka z telefonem pozostawiona była na bagażniku roweru pozostawionym pod sklepem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o rozwagę i właściwe zabezpieczanie swojego mienia.

O kradzieży mienia policjanci z Posterunku Policji w Ruścu zostali poinformowani 31 stycznia 2024 roku. Tego dnia, przed południem, do posterunku zgłosiła się mieszkanka Ruśca, która złożyła zawiadomienie o kradzieży swojej torebki, w której miała podręczne rzeczy oraz telefon komórkowy, a straty wyceniła na ponad 1100 złotych. Pokrzywdzona podała, że dzień wcześniej, 30 stycznia, około godziny 14.00 przyjechała rowerem do miejscowego sklepu. Swoją torbę z telefonem pozostawiła na bagażniku roweru, który pozostawiła pod sklepem. Po wyjściu z zakupów okazało się, że torba z telefonem zniknęła. Policjanci po przesłuchaniu pokrzywdzonej pojechali na miejsce przestępstwa. Przejrzeli monitoring sklepu. Zarejestrował on wygląd i zachowanie mężczyzny, który przyjechał rowerem pod placówkę handlową i wykorzystał sytuację. Funkcjonariusze rozpytywali personel. Ustalili, że mężczyzna jest klientem sklepu i najczęściej kupuje alkohol. Jednak nikt nie znał mężczyzny, którego jako sprawę zarejestrowały kamery. Idąc tym tropem mundurowi sprawdzali miejscowe monitoringi i rozpytywali mieszkańców. Poszukując sprawcy mundurowi wykonali szereg czynności w sprawie. Już po czterech godzinach od zgłoszenia kradzieży trafnie wytypowali podejrzewanego i złożyli mu wizytę. Drzwi posesji otworzył im 42-letni mieszkaniec gminy Rusiec. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale kiedy policjanci poinformowali go o przeszukaniu mężczyzna sam wydał skradziony telefon. Tłumaczył, że wykorzystał okazję, zabrał telefon, a torebki i karty od telefonu pozbył się. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Telefon trafił już do swojego właściciela.

Na kanwie tego zdarzenia policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o rozwagę i właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Nieuczciwe osoby wykorzystają każde ułatwienie. Torebki, portfele, telefon trzymajmy zawsze przy sobie i ani na chwilę nie pozostawiajmy ich bez dozoru.

źródło: KPP w Bełchatowie/nadkomisarz Iwona Kaszewska

zdjęcie poglądowe: Freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here