PODZIEL SIĘ

Rekrutacja do miejskich przedszkoli wystartowała. Na najmłodszych czeka prawie 430 miejsc. Nabór trwa do 15 marca.

Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie, zasady rekrutacji są takie same jak w latach poprzednich. W pierwszej kolejności przyjmowane jest dziecko z rodziny wielodzietnej, objęte pieczą zastępczą lub wychowywane przez jednego rodzica, a także z rodzin w których występuje niepełnosprawność.

Z kolei w drugim etapie naboru, o przyjęciu malucha do danej placówki decydują tzw. kryteria lokalne. Kolejne kryteria związane są z tym, czy rodzice uczą się dziennie lub pracują – jeśli tak to czy na umowę o pracę, umowę cywilnoprawną, czy też prowadzą własną pozarolniczą działalność gospodarczą. Punkty przyznawane są również za miejsce zamieszkania, chodzi o odległość od przedszkola – pierwszeństwo będą miały maluchy, które mieszkają nie dalej niż 3 kilometry od wskazanego przedszkola. Liczyć się będzie także to, czy do placówki chodzi rodzeństwo kandydata.

Co ważne, o przyjęciu do przedszkola nie decyduje kolejność zgłoszeń. Rodzice muszą złożyć wniosek do 15 marca.

Komisje ogłoszą listy przyjętych, a także nieprzyjętych 22 marca. W kolejnych dniach, od 25 do 28 marca, opiekunowie będą mieć czas, by potwierdzić, że ich dziecko będzie uczęszczać do danej placówki. 29 marca placówki opublikują ostateczne listy przyjętych. 

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: Freepik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here